PROMÍTÁNÍ FILMU LASSIE SE VRACÍ

Při přípravě promítání filmu podle námětu Jacka Londona Volání divočiny, který se měl v Černilově promítat v úterý 25. 8. 2020, se bohužel ukázalo, že by byla k dispozici pouze verze v původním znění s titulky, a to by byl handicap pro menší děti, které by to možná nestihly přečíst… Protože jsme chtěli, aby bylo kino tentokrát hlavně pro děti, kterým pomalu, ale jistě, končí letní prázdniny, vybrali jsme, na doporučení Míši C. (děkujeme), film jiný. Nový film, který je právě uváděn v kinech, je také o šikovném psu a je v českém znění. Uvidíte tedy film Lassie se vrací na námět dojemné knihy Erica Knighta, která byla vydána již v roce 1940.

Vstupné na černilovské promítání je tentokrát zdarma jako dárek dětem.

K sezení budou připraveny dřevěné lavičky, ale doporučujeme pro vaše větší pohodlí vlastní křesílka, polštářky, deky apod.

O čem film je?

Dvanáctiletý chlapec Flo a jeho dlouhosrstá kolie Lassie jsou známá dvojka po celém okolí. Nerozluční a neoddělitelní kamarádi se nebojí žádné společné lumpárny a užívají si idylického života na venkově. Pak ale Floriánův táta přijde o práci a rodina se musí přestěhovat do malého bytu, kam mají psi přísný zákaz. Všichni jsou zdrcení, ale život umí být i takový. Verdikt je neúprosný, Lassie musí z domu pryč. Ujme se jí sympatický hrabě a vezme ji na své panství k severnímu moři na druhém konci země jako dárek pro svou vnučku. Na první pohled by Lassie nemělo nic chybět. Její věrnost ale nemá hranic, a jakmile se naskytne příležitost, uteče. Rozběhne se zpátky domů, tam, kde je Florián a jeho rodina. Vyráží na neuvěřitelné psí dobrodružství, na ohromnou cestu přes celou zemi, na cestu plnou překážek, hodných lidí, i lidí se zlými úmysly. Přestože je stovky kilometrů daleko, Lassie žene touha a nic ji nemůže zastavit. Pro všechny má jasný vzkaz: Vracím se domů.(Bontonfilm)