DĚKUJEME ZA VÁNOČNÍ DÁRKY – KRABICE OD BOT – DÁRKY PRO DĚTI ZE SOCIÁLNĚ SLABÝCH RODIN

A MY JDEME DO FINÁLE A ZA VŠECHNO VÁŽNĚ DÍK…!

V pátek 11. 12. 2020 jsem byla trochu zoufalá. Zjistila jsem, že nám akutně chybí ještě asi 30 krabic – vánočních dárků pro děti ze sociálně slabých rodin – pro starší děti, nejvíc pro kluky mezi 9 – 17 lety. Zachránil mě Facebook a prosebné maily a vy všichni, kteří jste neuvěřitelně rychle přes víkend připravili chybějící krabice, nakoupili, krásně zabalili a doručili. Zapojili se lidé známí i neznámí, jednotlivci, rodiny, žáci, paní učitelky… dárky jste přinesli do knihovny, nechali v cukrárně, na poště, u sousedů, předávali jsme si je ve tmě pod lampami na parkovišti – byla to teda akce s velkým A!

V pondělí 14. 12. v podvečer odjelo ze svatební síně Obecního úřadu v Černilově cca 203 krabic pro kluky a holky od 0 do 17 let, o které se v okrese Hradec Králové stará Oddělení sociální péče a ochrany dětí Magistrátu města Hradce Králové. Zítra ještě další várka dárků, a to hned ráno, doplní chybějící počty dárků pro klienty sdružení Salinger.

Úplně první dárky ze sbírky odjely již už 3. prosince. Cca 60 dárků si vyzvedla pracovnice spolku Salinger, projektu Triangl.

Ve čtvrtek 10. 12. 2020 126 dárků z projektu Krabice od bot plus dvě děti úžasně báječně do svého auta před černilovským obecním úřadem naskládala dobrovolnice Jitka Mildnerová. Dárky od nás s dětmi dobrovolnicky odvezli do broumovského Centra pro rodinu. Moc děkujeme Jitce, jejím dětem a kolegům z úřadu za dárkovou stěhovací službu z prvního patra! Jakmile Jitka odjela směr Broumov, dovezl další dobrovolník Jarda Pavel dárky, které posbíralo v Hradci Králové pro naše odběrové místo RC Žirafa HK.

O chvíli předtím jsme jsme vyexpedovali 143 dárků pro dětské klienty, o které pečuje sdružení Aufori. Dárky se tak dostanou k sociálně potřebným na Královéhradecku, Náchodsku, Jaroměřsku a Trutnovsku.

Moc vám všem děkujeme za dárky pro děti, za finance na jejich pořízení (Klubu dobré pohody – paní Janě Huškové v jeho zastoupení, paní Lence Horákové a paní Evě Šrámkové), děkujeme Aničce Pavlové a Monče Kupkové za třídění dárků do kategorií, Jitce Lindnerové a Jardovi Pavlovi za transport dárků, Rodinnému centru Žirafa za pomoc s vybíráním dárků v Hradci Králové, kolegům z obecního úřadu za přenášení dárků z patra do patra. Je to báječný pocit, že jsme to všichni společně zvládli a úplně při tom zapomněli, že jsou ty letošní Vánoce takové zvláštně netradiční. MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME!

www.krabiceodbot.cz