PODĚKOVÁNÍ ZA SBÍRKU PRO PAMĚŤ NÁRODA

Moc děkujeme vám všem, kteří jste si v listopadu zakoupili vlčí mák a přispěli tím do kasičky umístěné v naší knihovně. Dnes nám přišla tato milá informace od pořadatele sbírky, organizace Paměť národa:

Vážení přátelé,

DĚKUJEME za vaši pomoc se sbírkou ke Dni válečných veteránů. Za vaše místo Místní knihovna Černilov se vybrala částka 3 470 Kč.

Letos si vaší podpory zvláště vážíme. Je obdivuhodné, že jste se i v této těžké době rozhodli pomoci druhým. Celkem se podařilo získat bezmála 1,8 milionu korun. Peníze putují nejen na dokumentování vzpomínek válečných veteránů, ale letos především na přímou pomoc všem statečným bojovníkům za svobodu, kteří jsou nyní staří a ohrožení či osamělí. S pomocí hrdinům ale máme další velké plány: Během příštího roku zřídíme několik mezigeneračních center, míst setkávání, kde se budou moci pamětníci potkávat mezi sebou, ale i se žáky a studenty, a kde budou vznikat společné projekty. A to i díky vám!