MEZINÁRODNÍ DEN DAROVÁNÍ KNIH DĚTEM – 14. 2. 2021

Co Valentýn! 14. února proběhne Mezinárodní den darování knih. International Book Giving Day https://bookgivingday.com/about/ probíhá po celém světě a jeho posláním je, jak název napovídá, darovat knihu. Akce je zaměřená zejména na děti a má rozvíjet zájem dětí o knihy.

Poprvé se tento den uskutečnil v roce 2012 a od té doby je pravidelně každý rok.Dejte knihu dítěti ve svém okolí, doneste knihu do čekárny či třeba věnujte knihy na dobročinné účely. Knihu můžete darovat do dětských domovů, nemocničních oddělení, nízkoprahových zařízení nebo do knihovny. Není žádné pravidlo, kam či komu knihu dát. Darovat můžete knihu novou i použitou. Oslavte svátek dávání knih a darujte dětem knihu!

Nové knihy – dárky pro děti – si můžete také zakoupit bez poštovného přes www.knihaznihovny.cz a nechat si poslat do Knihovna Černilov, kde si svou zásilku vyzvednete.

Spojte se s ostatními, kteří slaví Mezinárodní den rozdávání knih, prostřednictvím Facebooku https://www.facebook.com/BookGivingDay , Twitteru https://twitter.com/bookgivingday a Instagramu https://www.instagram.com/internationalbookgivingday/#bookgivingday