VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA ČTEME. ČTEME? ČTĚME!

Na fyzickou výstavu vás nyní bohužel pozvat nemůžeme, ale zveme vás na výstavu virtuální! Z Národní knihovny máme nyní takto zapůjčenou výstavu ČTEME. ČTEME? ČTĚME!, kterou připravili Renata Salátová, Jiří Trávníček a Vít Richter ve spolupráci s dalšími. Výstavu si můžete prohlédnout zde: https://knihovnacernilov.rajce.idnes.cz/Virtua lni_vystava_CTEME._CTEME_CTEME/ nebo ve větším rozlišení zde: https://www.nkp.cz/soubory/ostatni/cteme_tisk.pdf a velice děkujeme Národn knihovně a paní Renatě Salátové za možnost přijít na výstavu aspoň takto on-line.

„Od Výstava seznamuje s dějinami čtení, jeho rozmanitými podobami a výzkumem.  V České republice je tradice čtenářských výzkumů bohatá, první zkoumání tohoto druhu byla prováděna již ve 20. letech 20. století. Naše výstava je však zaměřena na výzkumy uskutečněné až po roce 2000. Jejich výsledky ukazují mnoho zajímavého, například zaměření české čtenářské populace nebo důvody, proč čteme či nečteme, a také vývoj těchto jevů v čase. Autoři výstavy vyzdvihují význam rodiny ve výchově k budoucímu čtenářství a dobrým čtenářským návykům. Zaměřují se také na roli knihoven, škol a knižního trhu. Čtení je láska na celý život – někdy jen pro některé z nás, ale rozhodně všechny celým životem provází.“ zdroj: https://www.nkp.cz/o-knihovne/odborne-a-kulturni-akce/vystavy?fbclid=IwAR28oat_cDJhntsBWpO4NAvOiyf8UrsOJX6wQ6Yaqw7v0UxDb-2cqWLKEz8

Doporučujeme také k zapůjčení knihu Kulturní vetřelec od Jiřího Trávníčka, kterou v roce 2020 vydalo nakladatelství HOST, máme ji ve fondu knihovny a rádi vám ji zapůjčíme.