PTAČÍ SNĚM PRO VÁCLAVA HAVLA – VENKOVNÍ VÝSTAVA

Ptačí sněm pro Václava Havla v Černilově

Zapojili jsme se do projektu, který vymyslelo Komunitní osvětové společenství v Chebu k nedožitým 85. narozeninám Václava Havla a k 10. výročí od jeho úmrtí (18. 12. 2011). Projekt také podpořila pražská galerie DOX – https://www.dox.cz/program/ptaci-snem-pro-vaclava-havla

Hlavními autory černilovské venkovní výstavy jsou žáci 7. – 9. tříd Masarykovy jubilejní základní školy v Černilově na podnět Knihovna Černilov🥰. Žáci v hodinách českého jazyka vybrali s paní učitelkou Hanou Šimkovou citáty Václava Havla, které je zaujaly. S paní učitelkou Kateřinou Blatníkovou pak na výtvarné výchově vyrobili siluety ptáků, nalepili na ně vybrané citáty a vše zalaminovali, aby ptáci odolali počasí.

1. 12. 2021 přišli žáci s oběma paní učitelkami svou výstavu nainstalovat. Tedy velká poklona všem zúčastněným, protože zrovna v ten moment bylo úplně nevlídné deštivé počasí, ale oni to nevzdali a vše krásně zvládli.Ptačí sněm je zde umístěn na lípách svobody a republiky, které byly zasazeny žáky školy k 100. výročí vzniku republiky ve spolupráci s Obcí Černilov.

Výstava zde bude (pokud vydrží povětrnostní podmínky), až do konce roku 2021.Můžete i vy přidat svou siluetu ptáka s citátem Václava Havla, který se vám líbí, a ptačí sněm tak doplnit o další jeho členy.

Děkujeme!

#ptacisnem, #VH85