KRABICE OD BOT 2022 ANEB DÁRKY PRO DĚTI ZE SOCIÁLNĚ SLABÝCH RODIN

Tradičně se po mnoho let zapojujeme do projektu Diakonie Českobratrské církve evangelické s názvem Krabice od bot. Cílem projektu je udělat hezčí vánoce dětem ze sociálně slabých rodin. Letos budeme v našem sběrném místě – Místní knihovně v Černilově – vybírat 331 krabic pro konkrétní potřebné klienty těchto organizací z Královéhradecka:

Středisko rané péče Sluníčko Oblastní Charity v Hradci Králové, Oddělení sociálně právní ochrany dětí Magistrátu města Hradce Králové, Aufori o.p.s. – Náchodsko, Salinger, z.s. – projekt Triangl.

Pokud byste chtěli přinést takovýto vánoční dárek, co pro to udělat:

•   Na mapě sběrných míst si najdete to své podle města nebo názvu (v našem případě je to Místní knihovna v Černilově).

•   Rezervujete si jeden nebo více dárků, které máte v úmyslu připravit, pro kluka, holku nebo rodiče. Letos vybíráme i hodně dárků pro osamělé maminky. Rezervace probíhá od 14. 11. 2022, tedy již nyní.

•   Do krabice od bot dáte různé drobnosti pro radost, zabalíte ji a popíšete podle instrukcí uvedených u sběrného místa. Nezapomeňte uvést věk a pohlaví dítěte, pro které je krabice určená. Prosíme darujte jen takové věci, které by udělaly radost i vašim dětem. Věci hezké, použitelné, esteticky hodnotné, užitečné. Doporučená hodnota dárku je okolo 200 Kč/krabice. Každý rok si bohužel někdo splete tento projekt s popelnicí a daruje takto natěšeným dětem špinavé plyšáky, nekompletní hry, rozbité hračky, oprané či potrhané oblečení apod. Vzhledem k tomu, jakou práci máme s každým dárkem než se k dotyčnému dítěti dostane a jaký smutek pak vznikne, když rozbalí krabici sestavenou z toho, co by spíše patřilo do popelnice (ano, bohužel se to také opakovaně stává), je to pak zbytečné zklamání všech zúčastněných.

•   Krabice donesete na svoje sběrné místo – sbírka probíhá od 21. 11. do 5. 12. 2022 (včetně), každé místo má otevírací dobu podle svých možností. V Místní knihovně v Černilově je to vždy v otevírací době, tj. pondělí a čtvrtek 13 – 18 hodin, středa 13 – 17 hodin a pátek 8 -12 hodin.

Děkujeme!

Více o projektu na www.krabiceodbot.cz