PROČTĚTE S NÁMI LÉTO!

Právě začíná Pročtené léto 2023, krásná akce kterou připravila Mravenčí chůva!

„Je tu pro všechny děti a dospělé, kteří chtějí o prázdninách zažít něco vyjímečného. Zapojit se mohou rodiny, skupiny dětí v knihovnách i na táborech.

➳ 9 témat, na každý prázdninový týden

➳ Ke každému tématu a pro každou čtenářskou kategorii jsou nachystané tipy na skvělé knihy

➳ Na čtení knih můžete navázat smysluplnými aktivitami, které děti budou bavit

➳ Zaznamenáváním vašich vzpomínek do deníku se můžete zapojit do prázdninové soutěže o knižní ceny.

Začíná se prvním tématem 2. července 2023.

Stáhněte si zdarma prázdninový deník Vzpomínkovník

➳ Vzpomínkovník je sešit, který vás provede letošním Pročteným létem, pomůže vám se během léta několikrát zastavit a uchovat si hezké vzpomínky.

➳ Pročtené léto je ve Vzpomínkovníku rozdělené na tři hlavní témata a devět podtémat. Uvnitř najdete ke každému tématu tipy na knihy, aktivity a také prostor pro kreslení i psaní vašich zážitků.

➳ Vzpomínkovník je připravený ke stažení a k vytisknutí. Jednotlivé listy si pak můžete svázat, slepit nebo spojit kroužkovou vazbou.

➳ Každý týden má svou dvoustranu, na které si děti mohou zaznamenat své letní zážitky, knihy, které četly, i aktivity, které vyzkoušely.

➳ Při vyplňování Vzpomínkovníku se můžete také zapojit do soutěže o knižní ceny. Informace najdete na této stránce a také ve facebookové skupině Čtení je brána do světa.

➳ Vzpomínkovník vznikl díky spolupráci Mravenčí chůvy a Krajiny čitateľov, která se věnuje podpoře čtenářství na Slovensku a pod kterou běží sesterský projekt Prečítané léto.“

zdroj: www.mravencichuva.cz