MILÉ DĚTI, PODPOŘTE, PROSÍME, SVÝM ČTENÍM, PROJEKT BOOKSTART V RÁMCI PROJEKTU ČTENÍ POMÁHÁ

Milé děti, pomozte, prosíme svým čtením v rámci projektu Čtení pomáhá získat prostředky na podporu projektu pro úplně nejmenší milovníky knih – S knížkou do života / Bookstart . Děkujeme.

Jak na to, se dozvíte zd: https://www.ctenipomaha.cz/…/projekt-s-knizkou-do…

„Co je Bookstart? Mezinárodní projekt na podporu čtenářství realizovaný po dobu 25 let již ve 20 zemích napříč kontinenty.

Projekt je zaměřen na všestranný rozvoj dítěte v rodině od jeho narození a v našem pojetí i na roli knihoven v této oblasti. Díky společnému čtení rodičů a dětí je velká naděje, že se z dítěte stane celoživotní čtenář. a že k tomu mohou přispět knihovny, o tom nelze pochybovat.

Do projektu budou zapojeny nejen veřejné knihovny a rodiče s dětmi, ale chceme jím propojit i představitele samosprávných orgánů, mateřských škol, vydavatelů dětské literatury a dalších partnerů. Projet S knížkou do života by měl provázet dítě od narození do šesti let věku.. Po nástupu do první třídy na ně již bude čekat naše populární Knížka pro prvňáčka. „