Královéhradecký krajský MISTR ČETBY je z naší knihovny!

Březen je v knihovnách tradičně pojímán jako BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ a koná se tedy více akcí, projektů…než v měsíce jiné. Svaz knihovníků a informačních pracovníků po mnoho let vyhlašuje soutěž ČTENÁŘ ROKU. V minulých letech jsme hledali Největší čtenářskou babičku, nejmenšího největšího čtenáře a letošní cílovou osobností byl MISTR ČETBY – tedy kategorie muž – čtenář. Za černilovskou místní knihovnu jsme nominovali Ing.Viléma Vatrta z Černilova, který patří mezi naše čtenáře od roku 2016. Je to mladý muž, který cestuje díky své práci po celém světě a navštěvuje velmi dobrodružné lokality a dálavy. Doma v Černilově tedy chvíli neposedí. Sedí na něj charakteristika „Z Černilova až na konec světa“. Téměř všude s ním cestují také časopisy a knihy z naší knihovny. V naší sbírce kuriózních fotografií máme díky panu Vatrtovi vyfoceno, kam až se výpůjčky z naší knihovny, na rozdíl od nás knihovnic, dostaly . Pan Vatrt nám ještě občas doveze do knihovny nějakou exotickou dobrůtku na ochutnání z dalekých cest, čehož si tedy velmi vážíme!

Na Valné hromadě Svazu knihovníků a informačních pracovníků Regionu 08 v Knihovně města Hradce Králové jsme se v úterý 19.3. 2019 dozvěděli, že náš kandidát vyhrál v  Královéhradeckém kraji. Zaujal porotu svým příběhem – tedy že na cesty po dalekém světě bere s sebou i knihy a časopisy z knihovny.

Máme z toho velikou radost a panu Vatrtovi moc gratulujeme! Zde je čerstvá fotografie našeho vítěze z jeho putování po Ománu (v poušti 23 .3. 2019) s naší knihou od Ivana Olbrachta:

Vítěz dostal nové knihy jako dar od Národní knihovny v Praze a poukázku na nákup nových knih v knihkupectvi Kanzelsbereger. A samozřejmě na památku úžasně povedený plakát letošního Března měsíce čtenářů.

Be the first to reply

Napsat komentář